Proč hrát ragby?

Je to ideální sport pro děti a mládež – je hlavním sportem na středních školách a univerzitách ve Velké Británii, vychovává k odvaze a statečnosti, rozhodnosti, odolnosti a zvyšuje sebevědomí. Učí kolektivní spolupráci a zodpovědnosti za vlastní jednání.

Ragby je komplexní sport, každý hráč závisí na činnosti ostatních, málokdy dokáže hráč sám vybojovat míč a sám rozhodnout bez přímé podpory ostatních, hraje se rukama i nohama, hráč může míč nosit, přihrávat rukama i kopat.

Ragby je o kamarádství a o respektu k soupeři, spoluhráči se v zápase musí spolehnout jeden na druhého, zároveň respektují soupeře a nesníží se k nečestnému jednání, etika hry to nedovolí. V rámci tzv. třetího poločasu, si pak oba týmy spolu sednou a dlouho do noci probírají utkání.

Ragby je atraktivní sport s tradicí, mistrovství světa v ragby je po olympiádě a mistrovství světa ve fotbale třetí největší sportovní událostí na světě, evropský turnaj „Six nations“ , který má stoletou historii, láme svou popularitou divácké rekordy v Evropě.

Ragby není náročné na peníze, potřebujete jen kopačky.

Ragby je hra pro každého, pro muže i ženy, a žákovské kategorie jsou toho důkazem, neboť chlapci a dívky hrají spolu v jednom týmu, pro malé i velké, rychlé i pomalé, hubené i silnější.

UKAŽ CO V TOBĚ JE – HRAJ RAGBY!!!

Jsi rychlý a věříš, že tě nikdo nechytí – hraj RAGBY a dokaž to!

Jsi velký a věříš, že vyskočíš nejvýš – hraj RAGBY a dokaž to!
Jsi silnější a věříš, že tě nikdo nezastaví – hraj RAGBY a dokaž to!
Máš sílu a věříš, že ti nikdo nevezme míč – hraj RAGBY a dokaž to!
Jsi chytrý a věříš, že všechny přelstíš – hraj RAGBY a dokaž to!
Jsi odvážný a nebojíš se kontaktu – hraj RAGBY a dokaž to!
Máš smysl pro spolupráci – hraj RAGBY a dokaž to!

Máš rád výzvy a touhu zkusit něco nového – hraj RAGBY a dokaž to!

 

TEĎ PŘIŠLA TVÁ CHVÍLE – HRAJ RAGBY!!!